آیینه ایام

ما را در سروش دنبال کنید
یاران آب در چهارمحال و بختیاری
پژوهش و فناوری


حوزه فعاليت‌هاي واحد


کد مطلب: 349400
به همت جهاد دانشگاهي استان، براي نخستين بار؛
نوغانداري وارد چهارمحال و بختياري مي‌شود
تاریخ انتشار : 1398/03/28
کارشناس مرکز توسعه نوغانداري کشور، چهارمحال و بختياري را مستعد فعاليت نوغانداري و پرورش پيله کرم ابريشم دانست
به گزارش روابط عمومي جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري، بهرام گلرنگ در ديدار با رئيس جهاد دانشگاهي استان، با بيان اينکه چهارمحال و بختياري ظرفيت‌هاي خوبي در توسعه نوغانداري دارد، گفت: با توجه به شرايط آب و هوايي مساعد، اين استان مي‌تواند بخشي از نياز کشور به نخ ابريشم را تامين کند.
کارشناس مرکز توسعه نوغانداري کشور با اشاره به اينکه آب و هواي مرطوب و خنک بهترين شرايط براي پرورش پيله کرم ابريشم است، افزود: چهارمحال و بختياري داراي هوايي مطبوع در بهار است که زمينه‌اي مستعد براي نوغانداري در اين استان است.
وي هزينه کم مواد اوليه و خريد تضميني را مهم‌ترين شاخصه‌هاي نوغانداري براي گسترش کسب و کارهاي خانگي برشمرد و اظهار کرد: مرکز توسعه نوغانداري هر ساله تخم کرم ابريشم را به استان‌هاي متقاضي سراسر کشور ارسال کرده و پيله ابريشم را از آن‌ها خريداري مي‌کند.
گلرنگ با قدرداني از دبيرخانه مشاغل خانگي جهاد دانشگاهي استان در ترويج کسب و کارهاي خانگي از جمله نوغانداري، خاطرنشان کرد: اين دبيرخانه مي‌تواند زمينه‌هاي ورود نوغانداري در سطح گسترده به چهارمحال و بختياري را ايجاد کند.
رئيس جهاد دانشگاهي استان نيز از راه‌اندازي و توسعه نوغانداري در چهارمحال و بختياري استقبال کرد و گفت: کلاس‌هاي آموزش نوغانداري در همين راستا طي طرح پايلوت توسعه مشاغل خانگي در جهاد دانشگاهي استان برگزار مي‌شود.
سيروس رضايي نوغانداري را از مشاغل خانگي با بازدهي بالا دانست و افزود: جهاد دانشگاهي استان آمادگي آموزش نوغانداري، فروش تخم کرم ابريشم و هماهنگي براي فروش پيله ابريشم به علاقه‌مندان و متقاضيان در استان را دارد.
وي تصريح کرد: علي رغم توسعه کشاورزي در زمينه‌هاي مختلف در استان، نوغانداري از زمينه‌هاي مغفول مانده در چهارمحال و بختياري است که مي‌تواند به افزايش اشتغالزايي و ثروت‌آفريني استان کمک کند.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آموزش‌های کوتاه‌مدت و دانشگاهی


 
دبیرخانه مشاغل خانگی
مسابقات فرهنگی

سامانه ها
اتوماسیون اداری (لینک 1)
اتوماسیون اداری (لینک 2)
آمار سایت
امروز
121
دیروز
450
هفته
2670
کل
329457
 
 
 
 
تمام حقوق برای :: جهاد دانشگاهی واحد چهار محال و بختیاری :: محفوظ است. تلفن تماس: 33380722  -  038   فاکس: 33380316  -  038