آیینه ایام

ما را در سروش دنبال کنید
یاران آب در چهارمحال و بختیاری
پژوهش و فناوری


حوزه فعاليت‌هاي واحد


کد مطلب: 349396
به مناسبت سالگرد ارتحال امام خميني (ره)
نشست تبيين انديشه و سيره حضرت امام خميني (ره) در جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري برگزار شد
تاریخ انتشار : 1398/03/15 16:34:35
عضو هيات علمي دانشگاه شهرکرد گفت: تبديل تهديدها به فرصت‌ها سبب شد تا مقام معظم رهبري در جمع روحانيون شيعه کرمانشاه از موج سوم اسلام‌خواهي سخن بگويند و همان سه موج اسلام‌هراسي را به عنوان سه موج اسلام‌خواهي معرفي کنند
به گزارش روابط عمومي جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري، نشست تبيين انديشه و سيره بنيانگذار کبير انقلاب اسلامي  13 خردادماه در جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري برگزار شد.
در اين نشست که به همت معاونت فرهنگي جهاد دانشگاهي و کانون بسيج اساتيد جهاد دانشگاهي استان برگزار شد، مجتبي نوروزي، عضو هيات علمي دانشگاه شهرکرد در رابطه با مديريت استراتژيک امام و رهبري در گسترش موج اسلام‌خواهي در جهان بيان کرد: در حال حاضر با پديده اسلام‌هراسي در عصر معاصر مواجه هستيم و هفت بنياد در آمريکا بر روي پروژه اسلام‌هراسي کار مي‌کند و طي ۱۰ سال گذشته ۴۰ ميليارد تومان براي اين پروژه هزينه کرده‌اند.
وي با اشاره به اينکه بار اصلي اسلام‌هراسي بر روي سينماي غرب است، ادامه داد: با سه موج اسلام هراسي در جهان معاصر روبرو هستيم. موج اول با وقوع انقلاب اسلامي آغاز شد که با انقلاب اسلامي پروژه اسلام‌هراسي وارد فاز جديدي شد، موج دوم نيز بعد از پروژه فروپاشي شوروي آغاز شد که بعد از اين فروپاشي ادبيات آمريکا عوض شد و در رابطه با اسلام بدگويي کردند و سخناني از جمله اينکه اسلام مخالف حقوق بشر است، اسلام مخالف حقوق زنان است و اسلام مولد تروريست است و ... وارد ادبيات نظام غرب شد و موج سوم نيز بعد از حادثه ۱۱ سپتامبر آغاز شد که با جنگ‌هاي صليبي همراه بود.
نوروزي تصريح کرد: اسلام هراسي و بنيادهاي مختلف غرب تلاش مي‌کنند تا اسلام را نابود کنند اما تا امروز نتيجه عکس گرفتند و مخالف اسلام‌هراسي، اسلام‌خواهي مورد استقبال قرار گرفته است. البته پيشرفت اسلام‌خواهي به اين معنا نيست که اين ارگان‌ها فعاليتشان را خوب انجام ندادند بلکه آن‌ها به بهترين شکل ممکن انجام فعاليت کردند اما دو نکته مهم يعني فطرت خداجوي بشر، جهان شمول بودن اسلام و مديريت استراتژيک امامين انقلاب را در ايجاد، ساخت، حفظ و تداوم اسلام‌خواهي را فراموش کردند.
اين مدرس دانشگاه با بيان اينکه مديريت استراتژيک يعني مديريت شناخت، مهار و کنترل تهديدها، اظهار کرد: همين تبديل تهديدها به فرصت‌ها سبب شد تا مقام معظم رهبري در جمع روحانيون شيعه کرمانشاه از موج سوم اسلام‌خواهي سخن بگويند و همان سه موج اسلام‌هراسي را به عنوان سه موج اسلام‌خواهي معرفي کنند. ايشان وقوع انقلاب اسلامي را موج اول مي‌دانند و اعتقاد دارند انقلاب اسلامي مانند پيامي به‌صورت غير اداري به جهانيان صادر شد. موج سوم نيز با رحلت امام خميني و رهبري آيت الله خامنه‌اي ايجاد شد به نوعي روند توسعه انقلاب اسلامي بعد از جنگ و بعد از رحلت امام آغاز مي‌شود.
نوروزي گفت: مقام معظم رهبري مديريت خود را با ساخت نهضت توليد علم در کشور و در دستور کار قرار دادن ساخت نظام اسلامي به عنوان الگويي براي جهانيان که موجب رشد جهشي ايران در عرصه‌هاي مختلف شد آغاز کردند و باعث شدند تا مديريت سياسي منطقه را در دست بگيرند.
وي به موج چهارم اسلام خواهي اشاره کرد و افزود: توليد داعش موج چهارم اين جريان است که با توجه به اينکه هدف اساسي از تشکيل داعش نابودي ايران است اما داعش علي‌رغم همه خرابي‌هايش تبديل به فرصتي براي ايران شد.
نوروزي در پايان با مطرح کردن سوالي مبني بر اينکه آيا وضعيت کنوني جامعه به جنگ منجر خواهد شد؟ گفت: اعتقاد بنده اين است که جنگي رخ نخواهد داد زيرا که با دقت به سابقه آمريکا در جنگ‌هاي گذشته‌اش قابل شهود است که از نيروهاي نيابتي استفاده مي‌کند و خود مستقيم وارد جنگ نمي‌شود و اين در حالي است که نيروهاي نيابتي يعني اسرائيل، عربستان و ايالات متحده حاضر نيستند وارد صحنه جنگ با ايران شوند زيرا که هميشه با دو مشکل بزرگ جبهه مقاومت و واگذاري صحنه نبرد به نيروهاي مقاومت روبرو هستند. لذا با اين تدابير نه خود آمريکا و نه نيروهاي نيابتي آن حاضر با نبرد با ايران نيستند
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آموزش‌های کوتاه‌مدت و دانشگاهی


 
دبیرخانه مشاغل خانگی
مسابقات فرهنگی

سامانه ها
اتوماسیون اداری (لینک 1)
اتوماسیون اداری (لینک 2)
آمار سایت
امروز
142
دیروز
450
هفته
2670
کل
329478
 
 
 
 
تمام حقوق برای :: جهاد دانشگاهی واحد چهار محال و بختیاری :: محفوظ است. تلفن تماس: 33380722  -  038   فاکس: 33380316  -  038