آیینه ایام

ما را در سروش دنبال کنید
یاران آب در چهارمحال و بختیاری
پژوهش و فناوری


حوزه فعاليت‌هاي واحد


کد مطلب: 349331
بازديد رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي چهارمحال و بختياري از خبرگزاري ايسنا
تاریخ انتشار : 1397/11/16 14:54:34
رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي چهارمحال و بختياري ماموريت رسانه‌ها را افزايش سرمايه‌هاي اجتماعي، اعتماد و اطمينان عمومي و روحيه اميد و نشاط در جامعه خواند و تصريح کرد: در کشورهاي پيشرفته نسبت سرمايه فکري و اجتماعي در ثروت کل دنيا را حدود 80 هزار تريليون دلار برآورد مي‌کنند.

بازديد رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي چهارمحال و بختياري از خبرگزاري ايسنا

 
به گزارش روابط عمومي جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري، طهمورث الياسي بختياري 16 بهمن‌ماه در ديدار از خبرگزاري ايسنا، با بيان اينکه تحولات بسياري در بخش‌هاي مختلف طي اين چهل سال در استان و کشور اتفاق افتاده است، افزود: اين دستاوردها نويد آينده‌اي روشن در بخش‌هاي مختلف را مي‌دهد و به فراهم آوردن شرايط بهتر براي مردم کمک مي‌کند.
رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان تصريح کرد: در دهه‌هاي 40 و 50 شمسي تعداد محدودي از روستاها موتور برق داشتند و تعداد اندکي پزشکان هندي و فيليپيني در استان فعاليت مي‌کردند اما اکنون در دورترين نقاط کشور شاهد امکانات برق، گاز، آب، تلفن و پزشکان متخصص هستيم.
الياسي بختياري با اشاره به تغيير و تحولات اساسي در نظام برنامه‌ريزي و بودجه‌ريزي در سال‌هاي پس از پيروزي انقلاب در کشور، ادامه داد: اکنون نظام برنامه‌ريزي و بودجه‌ريزي ما مشارکتي است به معناي اينکه برنامه‌اي که تهيه مي‌شود ماحصل و برآيند تلاش سازمان‌ها و دستگاه‌هاي کشور و سمن‌ها است و اين مشارکت در اجرايي کردن سندهاي چشم انداز و برنامه‌ها تاثيرگذار است.
وي با اشاره به دستاوردهاي عظيم انقلاب اسلامي در حوزه زيرساخت‌ها و زيربناها در استان، به ساخت بيش از سه هزار و 700 کيلومتر راه و احداث بزرگراه‌ها و راه‌هاي اصلي در استان اشاره کرد و گفت: در سال هاي پيش از انقلاب حدود 400 دانشجو در استان تحصيل مي‌کردند که اکنون اين تعداد به بيش از 42 هزار نفر رسيده است.
رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان با تاکيد بر اينکه آنچه در اين سال‌هاي انقلاب ايجاد ارزش مي‌کند سرمايه‌هاي فکري و معنوي متشکل از سرمايه‌هاي انساني، ساختاري و اجتماعي هستند، اظهار کرد: حدود 80 درصد ارزش ايجاد شده در کشورهاي پيشرفته سرمايه‌هاي فکري و معنوي است و فقط 20 درصد سرمايه‌هاي فيزيکي است.
الياسي بختياري ماموريت رسانه‌ها را افزايش سرمايه‌هاي اجتماعي، اعتماد و اطمينان عمومي و روحيه اميد و نشاط در جامعه خواند و تصريح کرد: در کشورهاي پيشرفته نسبت سرمايه فکري و اجتماعي در ثروت کل دنيا را حدود 80 هزار تريليون دلار برآورد مي‌کنند.
وي اظهار کرد: در دنيا به طور متوسط 50 درصد ثروت ايجاد شده ماحصل سرمايه‌هاي فکري است و نيمي سرمايه فيزيکي است اما در کشور ما مقدار زيادي از ثروت‌ها ماحصل سرمايه‌هاي فيزيکي است لذا بايد سرمايه‌هاي فکري‌مان را افزايش و تقويت کنيم.
الياسي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينکه جهاد دانشگاهي با وجود مشکلات و خلاء‌هايي که در کشور وجود داشته توانست ماموريت‌هاي محوله خود در اين سال‌ها را عملياتي کند، گفت: اگر به سال‌هاي قبل از انقلاب بنگريم خواهيم ديد که خلاء‌هاي بسياري در کشور وجود داشت و عمده نيازهاي کشور از خارج تامين مي‌شد و ما حتي در تامين جزئي‌ترين امکانات دچار مشکل بوديم ولي امروز با اقدامات انجام گرفته توسط نهادهاي مختلف از جمله جهاد دانشگاهي دستاوردهاي بسياري در حوزه‌هاي مختلف علمي، آموزشي، تحقيقاتي و نوآوري‌ها شاهد هستيم.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آموزش‌های کوتاه‌مدت و دانشگاهی


 
دبیرخانه مشاغل خانگی
مسابقات فرهنگی

سامانه ها
اتوماسیون اداری (لینک 1)
اتوماسیون اداری (لینک 2)
آمار سایت
امروز
125
دیروز
776
هفته
3773
کل
264147
 
 
 
 
تمام حقوق برای :: جهاد دانشگاهی واحد چهار محال و بختیاری :: محفوظ است. تلفن تماس: 33380722  -  038   فاکس: 33380316  -  038