قرارداد سه جانبه براي اجراي طرح « سرباز مهارت» در چهارمحال و بختياري امضا شد

قرارداد سه جانبه براي اجراي طرح « سرباز مهارت» در چهارمحال و بختياري امضا شد

قرارداد سه جانبه براي اجراي طرح « سرباز مهارت» ميان اداره‌ کل ورزش و جوانان ، جهاد دانشگاهي و نيروهاي مسلح استان چهارمحال و بختياري به امضا رسيد.
به گزارش روابط عمومي جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري، سيروس رضايي، سرپرست جهاددانشگاهي استان
24 بهمن‌ماه در اين آيين، با معرفي فعاليت‌هاي اين نهاد در سه بخش فرهنگي، آموزشي و پژوهشي، اظهار کرد: اين مجموعه با تدوين 7000 عنوان دوره آموزش در زمينه‌هاي مختلف و با دارا بودن بيش از 200 مدرس با مدارک کارشناسي ارشد و دکترا، تجربه طولاني و ارزشمندي را در امر آموزش‌هاي کوتاه مدت و بلند مدت دارا است.
وي با بيان کليات اين طرح، تشريح کرد: گستره آموزشي اين طرح سراسر استان را شامل مي‌شود، مکان کلاس‌ها هم در فضاهاي نيروهاي مسلح و هم در جهاد دانشگاهي برگزار خواهد شد و معرفي جامعه هدف از سوي نيروهاي مسلح و با اولويت دادن به افراد علاقمند و با انگيزه خواهد بود و مستندسازي و نظرسنجي نيز توسط جهاد دانشگاهي اجرا خواهد شد و ضمن اينکه در گزينش رشته‌هاي آموزشي نيازهاي خاص استان نيز مدنظر قرار گرفته است.
حميد کريمي نيز در اين جلسه گفت: اين قرارداد امروز ميان اداره ورزش و جوانان به عنوان کارفرما، جهاد دانشگاهي به عنوان مجري طرح  و نيروهاي مسلح به عنوان دستگاه مخاطب، به صورت پايلوت و براي نخستين بار در کشور به صورت همزمان با چهار استان ديگر منعقد مي‌شود.
مديرکل ورزش و جوانان استان با بيان اينکه اين طرح در مدت 80 ساعت و در دو بخش «آموزش‌ مهارت‌هاي عمومي» و «آموزش مهارت‌هاي زندگي» اجرا مي‌شود، تصريح کرد: سهميه استان در اين طرح 1000 نفر است و تأکيد مي‌شود به کساني که اين آموزش‌ها را پشت سر مي‌گذارند گواهي‌نامه معتبر و قابل پذيرش براي دستگاه‌هاي اجرايي اعطا شود.
کريمي گفت: جامعه هدف اين طرح سربازان و به ويژه سربازاني است که ماه‌هاي آخر خدمت را مي‌گذرانند و بايد تلاش شود که در زمينه تبليغ و جذب مخاطب و به ويژه کارايي اين آموزش‌ها قوي عمل کنيم و افزايش کارايي اين طرح قطعا منجر به جذب اعتبار بيشتري براي استان خواهد شد.
وي با اشاره به حضور اساتيد مجرب و باسواد در مجموعه ورزش و جوانان استان، بيان کرد: اين اساتيد نيز اعلام آمادگي کرده‌اند که در صورت نياز، با جهاد دانشگاهي استان براي پيشبرد امور آموزشي اين طرح همکاري داشته باشند.
در ادامه اين جلسه نمايندگان نيروهاي مسلح به رايزني و بيان ديدگاه‎هاي خود در خصوص مشکلات و دغدغه‌هاي اصلي اجراي اين طرح و نيز تجارب کسب شده در برگزاري طرح‌هاي مشابه با سازمان‌هاي ديگر نظير سازمان هلال احمر، جهاد کشاورزي و فني حرفه‌اي پرداختند.